בית דניאלה
ע"ש דניאלה פרדס
Imperial

מרכז יום שיקומי לנוער


להעצים. לשקם. לשלב.

עברית Englishבית דניאלה בע"מ חברה לתועלת הציבור (חל"צ)
מס' חברה 515920163

הסיפור שלנו

למה בית דניאלה?

דניאלה פרדס הייתה ילדה אוהבת, מלאת חיוניות ושמחת חיים, עד שבגיל שלוש עשרה וחצי חלתה באנורקסיה. לאחר אשפוז שארך כשלושה חודשים, לא חשה דניאלה מספיק בריאה כדי לחזור לבית הספר או לחברים שהיא כל כך אהבה. באין מסגרת מתאימה אחרת, מצאה דניאלה מפלט במקום אחד אשר היווה עבורה אי של נחת - הכלבייה של עופר במושב אורה. אומנם יכולתה של דניאלה לאהוב את עצמה הייתה מוגבלת, אך דאגתה לכלבים הייתה אינסופית. כשלוש שעות ביום, כל בוקר ללא יוצא מן הכלל, הייתה דניאלה מקדישה לטיפול בכלבים ובטיפוחם. בממלכתה המוגנת, היא זיהתה את צרכיהם של הכלבים, לקחה אחריות - ואפילו תרמה מעצותיה לווטרינר. באותו זמן, אמה של דניאלה, הדסה - חיפשה תוכנית חינוכית טיפולית שתוכל לעטוף ולגונן, ובמקביל לאפשר מחדש את חזרתה לעולם ולחברה אך כל החיפושים הותירו אותה ללא מענה הולם. ב-11 בדצמבר 2017, בגיל 14, שמה דניאלה קץ לחייה. בית דניאלה הוקם כדי לספק מענה לאותם נערות ונערים הסובלים מקשיים נפשיים המחפשים את שלב השיקום הראשוני והכה קריטי לשילובם מחדש בחברה.

מהו בית דניאלה?

בית דניאלה הינו מרכז יום שיקומי החותר לספק תכנית טיפולית קצרת טווח לבני נוער המתמודדים עם קושי נפשי כולל הפרעות אכילה. מסגרת מיוחדת זו מעניקה כישורים ומיומנויות המאפשרים להם מעבר מוצלח בחזרתם אל משפחותיהם, בתי הספר שלהם וקהילתם הרחבה. מתוך הכרה בחשיבות תפקידה של המשפחה בתהליך השיקום וההחלמה, בית דניאלה מסייע להורים להכיל את ילדיהם ולתמוך בהם. המרכז, הממוקם בסביבה פסטורלית, שם דגש על טיפול בבעלי חיים כמרכיב מרכזי בטיפול האמור לחזק את החוסן הנפשי, הויסות הרגשי והאיזון הפנימי של המטופלים באווירה המעודדת לקיחת אחריות אישית.

למי המרכז נועד?

המרכז נועד לבני נוער הגרים בבית, בגילאי 12-18. למרות שקיימות פנימיות והוסטלים רבים המיועדים לבני נוער בסיכון, ישנו צורך ב מרכז יום המנוהל באופן מקצועי ומאפשר לבני הנוער להישאר בביתם תוך נתינת כלים לבני המשפחה לקלוט אותם ולהכילם עם כל הקושי הכרוך בכך. בית דניאלה נותן מענה גם לבני נוער המצויים במעבר מאשפוז בבית חולים לחזרה ללימודים בבית הספר. המקום אינו מיועד לבני נוער עם צרכים מיוחדים, בני נוער עם מחלת נפש חמורה הזקוקים לאשפוז, למכורים לסמים/אלכוהול או לנוער בסיכון ללא מסגרת משפחתית תומכת.

אודותנו

צוות שלנו


ד"ר הדסה יעקובוביץ פרדס, מנכ"לית ומייסדת
הדסה בעלת דוקטורט במדעי המחשב ותואר MBA. ניסיונה המקצועי בחברות היי-טק ובניהול תכנית המדע לאבטחת מידע בארגון האו"ם בנאט"ו העניק לה יכולות יזמיות ויכולת הפיכת חזון למציאות בהקמת פרויקטים וניהולם. מקצועיות זו משתלבת עם נחישותה להקמת מקלט ומרכז יום שיקומי לנוער המתמודד עם קשיים נפשיים.
שרה מלכה אייזן, מנהלת פיתוח אסטרטגי ופרויקטים
הקריירה הרבגונית של שרה מלכה יוצרת מיזוג של חינוך, יחסי ציבור ואקטיביזם חברתי. עם התמחות בחינוך למבוגרים, היא לימדה ב"מעיינות" Shappel’s, ובמת"ן – מכון תורני לנשים. כמקצוענית בתחום יחסי ציבור לקחה שרה מלכה ארגונים בלתי ידועים שבהם האמינה והציבה אותם על המפה. החל מקידום רווחתם של ילדים מעוטי יכולת ועד העצמה כלכלית לחרדים, שרה מלכה מביאה חזון, להט, אסטרטגיה ושכנוע יחד עם מחויבות עמוקה למטרה של שינוי חברתי.
ד"ר נוגה דוד, פסיכולוגית קלינית
בעלת תואר שלישי מאוניברסיטת בר אילן. ד״ר דוד היא פסיכולוגית קלינית מומחית ומדריכה. ד״ר דוד עובדת בבית החולים הדסה ובעלת קליניקה פרטית בירושלים. בבית החולים הדסה, היא מתמחה בבני נוער הסובלים מטראומה, מנחה קבוצות טיפוליות בגישת הטיפול הדיאלקטי- התנהגותי (DBT) ואחראית על תוכנית הDBT עבור בני הנוער והוריהם. עובדת גם כמדריכה קלינית ומלווה סטודנטים מהאוניברסיטה העברית, וגם מכשירה צוותים מקצועיים בהדסה ובארגונים אחרים בתחום בריאות הנפש כמו במרכז מיטל לטיפול בילדים ומתבגרים נפגעי התעללות מינית. וכן, מלמדת קורסי העשרה לאנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש במכון חרוב.
פרופ' רחל בכנר, יועצת לענייני הפרעות אכילה
ד"ר רחל בכנר, מייסדת ומנהלת של "קולי", המרכז הירושלמי להחלמה מהפרעות אכילה. היא פסיכולוגית קלינית המתמחה במחקר ובטיפול בהפרעות אכילה. היא מרצה בכירה בתכניות לתואר מוסמך בפסיכולוגיה קלינית במרכז האקדמי רופין ובעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית. ד"ר בכנר פרסמה למעלה מ-60 מאמרים ופרקי ספרים שעברו ביקורת עמיתים, והיא מופיעה באופן קבוע בכנסים בישראל ובחו"ל. היא חברה ב-Eating Disorders Research Society , חברה בוועד המנהל של האקדמיה (הבינלאומית) להפרעות אכילה (Academy for Eating Disorders - AED) ויו"ר העמותה הישראלית למניעה, טיפול ומחקר בהפרעות אכילה.
אביבה מילר, עובדת סוציאלית קלינית
אביבה מילר בעלת תואר שני (MSW) בעבודה סוציאלית מבית ספר וורצוילר לעבודה סוציאלית של Yeshiva University , בעלת תעודת המשך בטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) ומנחה קלינית לסטודנטים בעבודה סוציאלית. אביבה עבדה במגוון מוסדות טיפוליים לילדים בסיכון, תוך התמקדות בהתערבויות טיפוליות מוכוונות למטרת ויסות רגשי. בבית דניאלה, אביבה משמשת בתפקיד מרכזי בהעצמה והדרכת הורים. בנוסף, אביבה עסקה בעולם השיווק ופיתוח במלכ"רים. הניסיון שלה בתחומים אלה הביא ערך מוסף רב לבית דניאלה.
הודיה כהן, רכזת השכלה
הודיה בוגרת תואר ראשון בחינוך מיוחד וספרות ממכללת אפרתה, בירושלים. להודיה ניסיון רחב בהוראה במגוון תחומי החינוך המיוחד, ביניהם : בית ספר ראשית, בית ספר יסודי בגוש עציון המשלב בין ילדי החינוך המיוחד עם ילדים רגילים וכן מתיכון אומנויות בית הספר בבית החולים הפסיכיאטרי באיתנים, הודיה נפגשה לאתגר בחינוך והשכלה לילדים בעלי פרופיל של משברים נפשיים. בבית דניאלה, הודיה מובילה את הקו של תרפיה בחינוך , תוך ריכוז צוות של מורים.
עופר ביטון, מנהל טיפול באמצעות כלבים
חלוץ בטיפול באמצעות כלבים בישראל, עופר החל את עבודתו בתחום בשנת 2005 עם הקמת בית הספר לטיפול באמצעות כלבים באוניברסיטת בר אילן. כיום הוא עומד בראש החוג לטיפול באמצעות כלבים בקמפוס “ברושים” בתל אביב. בנוסף להיותו מטפל כלבים מנוסה, עופר מכשיר צוותים טיפוליים במסגרות שונות בארץ ונותן שירותי ייעוץ לכלביות ולמוסדות טיפוליים. בשנת 2010 הקים עופר את הכלבייה הטיפולית הראשונה בישראל במעון מסילה. הכלבייה הטיפולית משרתת בני נוער בסיכון מהמכון ומחוצה לו, וקבוצות של נערים בעלי צרכים מיוחדים. בין היתר, עופר מעניק שירות למחלקה הפסיכיאטרית לילד ולמתבגר בבית החולים הדסה.
חן הלמר, מנהלת רכיבה טיפולית
מרפאה בעיסוק בעלת תואר שני ודוקטורנטית באוניברסיטה העברית. חן למדה הנחיית קבוצות ועוסקת במחקר על השפעות הרכיבה הטיפולית על בני נוער. מדריכה בכירה במסלול המתקדם לרכיבה טיפולית מטעם האיגוד המקצועי לטיפול בעזרת סוסים. חן גם עובדת בתחום בריאות הנפש ברכיבה טיפולית וכמרפאה בעיסוק במחלקת נשים בבית חולים איתנים.

מורים

נועם פרימר

טל פיקאר

עידית אורנשטיין

מדריכים

אילאיל קורנפלד

נועם מויאל-מלומד

ציפורה בריסל

מתמחי עבודה סוציאלית

הדסה פידלר

בית הספר לעבודה סוציאלית וורצוויילר, ישיבה אוניברסיטי

הודיה בנקוביץ

מכללת תל חיתמונות הצוות באדיבות עזרא הכסטר שלנו, בוגר של בית דניאלה וצלם אדיר


דירקטוריון

דוד לואיס

יו"ר
סמנכ"ל מכירות ושיווק ננוניקס הדמיה בע"מ מנכ"ל, InZiv

לאה מלמד

תזונאית קופת חולים לאומית

עליזה ענבל

מנהלת תכנית פירס לחדשנות ופיתוח בינלאומי מכון ירושלים למחקרי מדיניות

קרן איצקוביץ

אמא מקצועית

רפאל גוז

ועדת ביקורת
רו"ח דלויט Deloitte , ישראל

ועד היגוי
בתי החולים בירושלים שקיימות בהם מחלקות למתבגרים מיוצגים בוועדת ההיגוי שלנו:
פרופ' יואב כהן, בית חולים איתנים
פרופ' יואב כהן, דוקטור לרפואה, הוא מנהל מחלקת הילדים והנוער במרכז הירושלמי לבריאות הנפש בבית החולים'איתנים' על שם דונאלד כהן. הוא פרופסור עמית לפסיכיאטריה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה, שם שימש כיו"ר המחלקה (2013-2017). פרופ' כהן רכש את הדוקטורט שלו בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה, והתמחה כפסיכיאטר לבוגרים, לילדים ולמתבגרים במרכז הרפואי הדסה. ד"ר כהן מלווה את הקמת בית דניאלה וידריך את סגל העובדים לאורך הדרך במסגרת השותפות של בית דניאלה עם בית החולים איתנים.
ד"ר איילת מלצר, בית חולים "הדסה"
ד"ר איילת מלצר היא רופאה בכירה ביחידה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר במחלקה לפסיכיאטריה במרכז הרפואי הדסה שם היא מנהלת התכנית לטיפולי יום. ד"ר מלצר מייצגת את בית החולים הדסה בוועדת ההיגוי שלנו.
פרופ' אליוט מ. ברי
רופא בעל פרסי הצטיינות מאוניברסיטת קימברידג' והקולג' המלכותי לרופאים בלונדון. פרופ' ברי הוא מומחה לבעיות פסיכו-חברתיות הקשורות בהפרעות אכילה, ויסות משקל גוף ומחלות כמו אנורקסיה ובולימיה נרבוזה. ברי פרסם למעלה מ-270 מאמרים ופרקים מתוך ספרים. הוא שירת כמדען אורח ב-MIT, כ-Distinguished Visiting Scholar ב-Christ's College בקמברידג' וכפרופסור אורח באוניברסיטת ייל. ד"ר ברי שימש כיועץ בארגון הבריאות העולמי, בבנק העולמי וניהל את בית ספר בראון Braun School of Public Health & Community Medicine (בשנים 2003-2006) ושימש כראש המרכז לשיתוף פעולה בבניית יכולות בריאות הציבור של ארגון הבריאות העולמי (2007-2013).
ד"ר ג'ני גולדשטיין
ד"ר גולדשטיין רכשה את התואר שלה כרופאה בקולג' לרפואה של אוניברסיטת ניו יורק State University of New York Downstate College of Medicine , והיא פסיכיאטרית מדופלמת לבוגרים ולילדים בארה"ב. לפני עלייתה, שימשה כמנהלת בית החולים לטיפולי יום לילדים ולמתבגרים ב- Zucker Hillside Hospital בניו יורק.

ד"ר גולדשטיין מקיימת פרקטיקה פרטית בנווה דניאל, גוש עציון. היא שימשה כמרצה בבית הספר לרפואה על-שם סאקלר באוניברסיטת תל אביב, ועבור ארגונים כמו צוהר, "קו לנוער", "שלוה", ו Torah in Motion-ובמפגש השנתי של האקדמיה האמריקנית של פסיכיאטרים לילדים ולנוער. ד"ר גולדשטיין גם מפקחת על מטפלים אחרים ומספקת הדרכה והשתלמויות לסגל של בתי ספר. היא חברה בקבוצת אנשי מקצוע הפועלים להגברת החינוך והמודעות אודות התעללות מינית המתחוללת בקהילות מסוימות בישראל, ומייעצת במרכז לטיפולי טראומה בשדרות, שם היא עובדת עם משפחות נפגעות טרור באזור עוטף עזה.
פרופ' פסח ליכטנברג
פרופ' פסח ליכטנברג לשעבר ראש החוג לפסיכיאטריה באוניברסיטה העברית, בעל ניסיון של למעלה מעשרים שנים בניהול מחלקה פסיכיאטרית, מנכ"ל מייסד של עמותת סוטריה-ישראל.
יוסף גיטלר
יוסף הוא בוגר "ישיבה יוניברסיטי" והפקולטה למשפטים באוניברסיטת פורדהם. לאחר שעלה לארץ בשנת 2000, עבד שלוש שנים כמנהל מכירות ופיתוח בינ"ל עבור חברת תוכנה משפחתית. הוא הקים את לקט ישראל בשנת 2003 לאחר שהבחין כי קיים בזבוז מזון משמעותי בעידן התגברות ממדי העוני. חזונו של יוסף הוביל את הארגון מאופרציה פשוטה של אדם בודד לארגון הצלת המזון הגדול בישראל.
ג'יי פומרנץ
ג'יי פומרנץ עבד בBankers Trust Company במשך 26 שנים, כחבר בוועדת הניהול של החברה. כאשר נמכרה החברה ל"דויטש בנק" בשנת 1999, הצטרף פומרנץ לקלי דוהרטי כדי ליצור ענף ההשקעות של Caymen Partner

אז ג'יי החל את השלב השני בחייו בישראל. בעל תארים בכלכלה ותיאולוגיה, ג'יי השתלב בהנהלת מספר חברות ישראליות חלקן למטרת רווח וחלקן ללא מטרת רווח והפך לשותף מייסד של חברת Clarity KCPS, חברת ניהול נכסים גלובלית בישראל.

ג'יי ואשתו הוטי, פעילים במספר עמותות הנתמכים על ידי הקרן המשפחתית שלהם.
עדנה טקסלר
בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ותואר שני במינהל חינוכי. מרצה ומדריכה דידקטית במכון לחינוך מיוחד במכללת "דוד ילין". ניהלה במשך 8 שנים את בית הספר "אלונים" - בית ספר כוללני לתלמידים עם לקויות למידה בגילאי חטיבת הביניים ותיכון. מפקחת על מספר בתי ספר כוללניים לחינוך מיוחד במנח"י ובמחוז ירושלים. בין היתר היא מפקחת על בית הספר "נוף הרים" בבית החולים "איתנים", בית ספר "האלה" לנערות מאושפזות לגמילה ב"רטורנו" ובתי ספר נוספים לתלמידים עם הפרעות התנהגות וקשיים נפשיים.
עדנה מפקחת על החינוך המיוחד בתשע רשויות במחוז: מטה יהודה, אבו גוש, הר אדר, מבשרת, גבעת זאב, מעלה אדומים, מעלה אפרים, בקעת הירדן ומגילות. בעיר ירושלים אחראית עדנה על החינוך המיוחד בבתי הספר הממלכתיים. עדנה תהיה המפקחת האחראית על התכנית החינוכית בבית דניאלה.
ניסים סמדג'ה
ניסים הינו מפקח בעל ניסיון של שלושים שנה בחסות הנוער*, וניהל מוסדות לנוער בסיכון. הוא משמש גורם מוביל בפיתוח ויישום הכשרה מקצועית ופיקוח בעלי מקצוע בתחום. בעל הכשרה אקדמית בעבודה סוציאלית וייעוץ ארגוני, ניסים משלב בין שתי הדיסציפלינות בעבודתו הנרחבת עם בני נוער בסיכון. בין שאר פעילויותיו: פיתוח יוזמות המרתף - תיאטרון חדשני לנוער בסיכון והכלבייה הטיפולית במכון "מסילה" - מכון לנערות מתבגרות בסיכון גבוה. ניסים הוציא לאור ספר על תפיסת ההתערבות בטיפול בנוער: "מסע החסות אל הנוער" בהוצאת ענב.

ניסים מרצה בתחום הטיפול במכללת סמינר הקיבוצים ובמכללת ברושים, מדריך ומלווה צוותים וארגונים בתחומי הטיפול, החינוך וההתפתחות האירגונית בתכנית העמיתים של "בית הספר למנהיגות חינוכית - מנדל", ובית הספר "ראיה לתקשורת מתקדמת".
קרולין כהן
קרולין כהן היא עובדת סוציאלית, פסיכותרפיסטית ויועצת לבעיות פוריות. קרולין עבדה במסגרות רשמיות (בתי חולים, פרקטיקה כללית, שירותים חברתיים) ובמסגרות התנדבותיות פרטניות וזוגיות בלונדון, בריטניה. מאז 1998 קרולין משמשת כמנהלת כבוד, עובדת סוציאלית ראשית וכפסיכותרפיסטית בארגון הצדקה הבריטי Chana, התומך בזוגות המתמודדים עם בעיות פוריות.

קרולין מקיימת פרקטיקה פרטית במסגרתה היא עובדת עם אנשים המתמודדים עם טראומה, טראומה מורכבת, התעללות והזנחה, חרדה, דיכאון, וקשיים במערכות יחסים. קרולין עובדת בגישה תיאורטית הומניסטית אינטגרטיבית עם דגש חזק על מודל הטיפול של Internal Family Systems Therapy.
הרב אברהם קנאי
אבי קנאי למד בישיבת ההסדר הר עציון לאורך 9 שנים וסיים תואר ראשון באוניברסיטה העברית בתוכנית הרב תחומית במדעי הרוח ובפסיכולוגיה, ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית. היה עמית מחקר במרכז שלם ואף היה העורך המדעי של הספר "משה של פרויד". עבד כפסיכולוג במרפאת עזרת נשים ובבית החולים הרצוג, ולאחר מכן כפסיכולוג ומדריך במרפאות בית חם. משמש כיום כמנהל המקצועי של מרפאות בית חם - 6 מרפאות לבריאות הנפש, ומטפל בקליניקה פרטית בירושלים. מרצה במכללת הרצוג לפסיכולוגיה וחינוך. שימש כראש כולל "תורה מציון" בממפיס טנסי, ומכהן כרב קהילת "מצפה רמות" בשכונת רמות ב בירושלים מזה 10 שנים.

שותפים


אנו ארגון חברתי - שורשי הצומח מתוך הקהילה ולכן השותפים שלנו חשובים לנו מאוד. כיוון שמטרת פעילותינו היא עיסוק בקבוצה פגיעה ורגישה במיוחד אנו מייחסים חשיבות למתן טיפול יעיל, מקצועי ואמין בכל המישורים:
השותפים הרפואיים שלנו מבטיחים שנשמור על רמה גבוהה של אחריות רפואית.
השותפים העסקיים מאפשרים לנו לנהל את העמותה באופן יעיל ומקצועי.
השותפים המקצועיים מאפשרים לנו לעמוד בחזית הידע והמחקר העדכני.
השותפים הממשלתיים משקפים עבורינו בזמן אמת את המציאות בשטח כמו גם את שיטות הטיפול המתקדמות והחדשניות ביותר. באופן זה נוכל להבין טוב יותר מה חסר בשטח.
השותפים מהמיגזר השלישי, המלכרי"ם והעמותות, מעוררים בנו השראה ונוטעים בנו את התקווה שנוכל ללמוד מנסיונם כיצד להאיץ ולקדם שינוי חברתי בישראל.

השותפים הרפואיים

בית חולים איתנים

בית חולים הדסה

שותפים עסקיים


מיתר משרד עורכי דין, רמת גן


שותפים ממשלתיים


עיריית ירושלים

משרד החינוך ירושלים

משרד החינוך

שותפים מקצועיים

המרכז הישראלי לכלבנות טיפולית

קולי המרכז הירושלמי להחלמה מהפרעות אכילה


עמותות

JInternship

אתלטי הסמטה

התוכנית שלנו

הטבע כמרפא

בית דניאלה ממוקם בקצה שמורת טבע הר סנסן. הנערים והנערות יפגשו עם הטבע על בסיס יומיומי במהלך טיול עם הכלבים ופעילויות המרכז.בית ספר

במקום פועל בית ספר מטעם משרד החינוך, שבו לומדים החניכים חשבון, עברית ואנגלית במשך שעתיים ביום. הלימודים מתמקדים בשיפור מיומנויות הלמידה וחיזוק הביטחון העצמי לקראת שילובם בבי"ס בקהילה.מטבח טיפולי

החניכים מכינים לעצמם בכל יום ארוחת צהריים תחת הדרכתו של השף עופר ביטון מנהל בית דניאלה. חניכים שחלקם מתמודדים עם הפרעות אכילה מתמודדים עם פחדים וחרדות שקשורים לאוכל ומתרגלים להרגלי אכילה נורמטיביים בסביבה תומכת.כלבייה טיפולית

דרך עבודה עם כלבים נהנים החניכים מקבלה ללא תנאי, מגע וקשר בלתי אמצעי, המעוררים בהם אימון, אמפתיה ומחויבות, ועוזרים להם לפתח הרגלים יומיומיים בריאים.קבוצות טיפוליות

החניכים משתתפים בקבוצה טיפולית בשיטת ה-DBT ובקבוצה המיועדת להפרעות אכילה. הקבוצות מונחות בהדרכת טובי הפסיכולוגים בארץ ומעניקות לחניכים כלים לזהות בעצמם את הסיטואציות בהן הם יוצאים מאיזון וכלים לחזור לאיזון מחודש באופן עצמאי.טיפול באמצעות סוסים

בית דניאלה נמצא בתוך חוות הרי יהודה, וכל חניך משתתף בטיפול באמצעות סוסים פעמיים בשבוע. הקשר החם הנוצר עם הסוס והיכולת לשלוט ולטפל בחיה גדולה מעניקים לחניך אושר, תחושת ביטחון עצמי ומסוגלות אישית. דרך הטיפול בסוס לומדים הנערים והנערות לטפל בעצמם ולהכיר את יכולותיהם מחדש.שותפות עם המשפחה

מתוך הכרה בחשיבות תפקידה של המשפחה בתהליך השיקום וההחלמה, בית דניאלה מסייע להורים להכיל את ילדיהם ולתמוך בהם. הורים משתתפים בקבוצת הורים פעם בשבוע בהדרכת הפסיכולוגית הבכירה ד"ר נגה דוד ומקבלים ייעוץ פרטני על ידי הצוות.שילוב חזרה במסגרות הרגילות בחיי החניך

צוות בית דניאלה עובד עם כל חניך על בניית תוכנית אישית לחזרה הדרגתית למסגרות הרגילות, לבית הספר, לתנועות נוער, לחברים ולפעילויות פנאי. הצוות מלווה את החניכים ביישום התוכנית ובליבון הקשיים שבדרך. מטרת העל של בית דניאלה היא לנתב את החניכים לשוב לחיים בריאים ומלאים בקרב בני משפחותיהם וקהילתם.על ביטי דויטש

התחלתי לרוץ לפני שלוש שנים כדי לחזור לכושר והנה - אני אלופת ישראל בריצת מרתון.

מעולם לא תיארתי לעצמי שאגיע רחוק כל כך, אבל עתה אני חולמת על המשחקים האולימפיים ומקווה לייצג את ישראל בטוקיו ב-2020.

אם אתם עוקבים אחרי המסע שלי ומעונינים להפגין את תמיכתכם בי, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא דרך תרומה ל"בית דניאלה".

רבים שואלים אותי מה הקשר בין בית דניאלה לריצה. המילה שבה אני משתמשת תמיד היא: "העצמה". הריצה העצימה אותי בכל כך הרבה מובנים ואיפשרה לי לגלות כוחות שמעולם לא האמנתי שקיימים בי.

החזון של בית דניאלה הוא לספק מרחב בטוח ומעצים לצעירים הנאבקים על רווחתם הנפשית ומעניק להם הזדמנות לגלות את הכוחות והכישרונות הטמונים בהם.

כשאני חושבת על בת דודתי דניאלה והסיפור שלה הדבר שמצער אותי יותר מכל הוא שלמרות שהייתה מוכשרת באופן בלתי רגיל - לא ידעה להעריך את יכולותיה והתמקדה רק בחולשותיה. היא רצתה מאוד לחזור ולהשתלב בחיים לאחר אשפוזה אבל לא היה לה מקום ללכת אליו- מקום שיכיל, יגן וישיב אותה חזקה ומועצמת לחייה הקודמים.

בתרומתכם ותמיכתכם הנדיבה בית דניאלה יוכל למלא את המקום הזה ולמנוע סבל מילדים אחרים במצב דומה.

תרומות

Checks can be made out to Daniella’s Den and sent to:

Beit Daniella
c/o Jakobovits
13 Maale Oranim
Jerusalem 97276
שם מספר
בנק בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ 17
סניף רמות 742
חשבון בית דניאלה בע"מ (חלץ) 80249533
Bank Name Mercantile Discount Bank Ltd
Branch Number 0742
Branch Name Ramot
BIC Code Bardilit
Number IBAN (23 Digits) IL380177420000080249533
Currency of the Account New Israeli Shekel
Beneficiary’s Name Daniella’s Den Ltd (CC)
בית דניאלה בע"מ חברה לתועלת הציבור (חל"צ) מס' חברה 515920163

צור קשר

info@beitdaniella.org

+972 55 551 5788

חוות הרי יהודה, צור הדסה

פרדס מעלה אורנים 13 ירושלים 97276