top of page
לוגו-מרתון-עברית-removebg-preview.png
DSC_0475.jpg

מה בין בית דניאלה, ביטי דויטש ומרתון ירושלים?

עוד בזמן השבעה של דניאלה, כשאמא שלה הדסה, הייתה שקועה באבל שלה, הרעיון של בית דניאלה נבט. הדסה נשבעה מיד שהיא תיצור מענה שיציל אחרים מהגורל הטראגי של הבת שלה.

 

על אף שבית דניאלה היה עדיין רק בגדר חלום, חברים של דניאלה והאחיות שלה היו נחושים לסייע להדסה להגשים את החזון שלה. החבר'ה התאחדו יחד עם המון השראה – והחליטו לצאת לריצה קבוצתית במרתון ירושלים  במטרה לגייס כסף להקמת בית דניאלה.

 

התהליך החל רק 6 שבועות לפני המרתון של 2018 מה שלא איפשר יציאה לפרויקט מימון המונים דרך הפלטפורמה של המרתון. בעיה נוספת היתה שהעמותה של בית דניאלה לא הוקמה ולכן לא היה חשבון בנק איתו אפשר לעבוד. ביטי דויטש, אחייניתה הנועזת של הדסה, נרתמה לעניין בכל כוחותיה ואמרה: "לא רק שארוץ מרתון שלם בשביל בית דניאלה. דרך החשבון האישי שלי,  אפתח קמפיין מימון המונים כדי שחברים ובני משפחה יוכלו לתמוך".

IMG-20220325-WA0052.jpg

שישה שבועות אחר כך:

  • 135 רצים זינקו לריצה עבור בית דניאלה

  • ביטי ניצחה את המרתון הראשון שלה זה שבישר על תחילת קריירת הריצה המפוארת שלה.

  • גויס סכום ראשוני שהספיק כדי להתחיל ולהתקדם עד קבלת הכרה משפטית כעמותה ללא מטרות רווח. הסכום הראשוני הזה עזר לממן  את הפיכתו של מחסן ישן בהרי יהודה ללב הפועם של בית דניאלה – המטבח החמים שלנו.


והשאר היסטוריה… 

ביטי דויטש הפכה לא רק לאלופת מרתון ישראל סדרתית, אלא גם לנושאת הלפיד של בית דניאלה מסביב לעולם, ביטי גייסה כסף, העלתה מודעות לבריאות הנפשית של בני נוער, ונרתמה למאבק בסטיגמות באמצעות הנוכחות הרבה שלה ברשתות החברתיות.

 

לקריאה על מובילת קבוצת הרצים האגדית שלנו, ביטי דויטש,
לחצו כאן

מרתון ירושלים הפך לאירוע הגיוס השנתי למען נערי בית דניאלה והעלאת המודעות לקהילה שלנו.
מעל הכל, הנערים שלנו, הבוגרים שלנו ובני משפחותיהם הצטרפו לקבוצה שלנו והם רצים לאורך רחובות ירושלים בחולצות של בית דניאלה בגאווה!

אודות המרתון ובית דניאלה

ביטי מנצחת במרתון

DSC_0123.jpg

אודות ביטי דויטש

ביטי דויטש זכתה 4 פעמים באליפות ישראל במרתון וחצי מרתון. כאמא לחמישה ילדים צעירים, היא למדה כיצד לשלב את האימונים שלה במרתון האמיתי של החיים. ביטי מתאמנת כספורטאית עילית ומייצגת את ישראל ברמה בינלאומית. יותר מכל דבר אחר, המסע שלה איפשר לה לחלום בגדול ולהמשיך ליעדים חדשים, זה המסר שביטי נלהבת לחלוק עם קהלים ברחבי העולם.

 

ביטי היא יותר מסתם ספורטאית מעולה. בעולם של ספורט מקצועי ותחרותי, ביטי מביאה אנושיות, אותנטיות, אידיאליזם וטוב לב.

למרות שביטי היא אצנית מקצועית הדוגלת בשבירה של תקרת זכוכית היא משדרת ושומרת על אותנטיות וחיוביות. היא מהווה מודל לחיקוי ומעוררת השראה בקרב העוקבים שלה ברשתות חברתיות, לביטי יש למעלה מ 40,000 עוקבים בכל העולם. בעולם שמדגיש את החיצוניות ומסתיר אנושיות, ביטי שומרת על אותנטיות וחיוביות.

מסר מביטי:

"התחלתי לרוץ רק לפני כמה שנים כאמא לילדים צעירים, מתוך רצון לחזור לכושר ולהטיב עם עצמי. אנשים שאלו אותי לפעמים מה הקשר בין בית דניאלה לריצה ומבחינתי החיבור הוא במילה העצמה. הריצה העצימה אותי בכל כך הרבה דרכים ואפשרה לי לחשוף כוחות שמעולם לא ידעתי שיש לי. המטרה של בית דניאלה היא לספק מרחב בטוח ומעצים לבני נוער שמתמודדים עם קשיים נפשים ולתת להם הזדמנות לגלות את המתנות הייחודיות שלהם. כשאני חושבת על בת דודתי דניאלה והסיפור שלה, החלק שהכי מעציב אותי זה הידיעה שהיא הייתה כל כך מוכשרת ובכל זאת היא לא ידעה להעריך את החוזקות שלה, דניאלה ראתה רק את הפגמים שלה. היא כל כך רצתה להשתלב מחדש בחיים לאחר האשפוז, אבל לא היה לה לאן ללכת, שום מקום שיכיל ויאפשר לה להתעצם ולחזור לחיים רגילים."

ביטי כבשה את העולם בסערה, לא רק על ידי ניפוץ גבולות בקריירת הריצה שלה אלא באמצעות הגישה המנצחת שמניעה אותה קדימה. היא מודל לחיקוי של איזון פיזי ורגשי, ואנחנו כל כך גאים בכך שביטי מייצגת את בית דניאלה.

להמשך קריאה על ביטי, תלחצו פה.

מרתונים קודמים

2023_edited.jpg

2023

2022_edited.jpg

2022

2019_edited.jpg

2019

2018_edited.jpg

2018

bottom of page